ENTREPRENEUR BIZ TIPS: Türk Startup'ları Öldüren 12 Sebep | Fırat İşbecer | TEDxIstanbulSalon

ENTREPRENEUR BIZ TIPS: Türk Startup'ları Öldüren 12 Sebep | Fırat İşbecer | TEDxIstanbulSalon

Here’s Great Tip: Türk Startup'ları Öldüren 12 Sebep | Fırat İşbecer | TEDxIstanbulSalon


Here is Something You Should See…


Girişimci ve aynı zamanda melek yatırımcı Fırat İşbecer, bu eğlenceli ve yaratıcı sunumunda iki alandaki deneyimlerinden yola çıkarak Türk girişimcilik ekosisteminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değiniyor.

Girişimci ve aynı zamanda melek yatırımcı olan Fırat İşbecer, iş hayatında Türkiye’nin en hızlı büyüyen mobil teknoloji firmalarından Pozitron’un kurucu ortaklarından biri olarak tanınmıştır. 2014 yılında Londra merkezli Monitise firmasının Pozitron’u satın almasının ardından İşbecer, Monitise MEA bölge COO’su olarak şirketin Ortadoğu ve Afrika’daki operasyonlarını ve satış faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk melek yatırım ağlarından Galata İş Melekleri (GBA)’nin bir üyesi olarak aktif melek yatırımcılık yapmaktadır.

Pozitron öncesinde Hürriyet Gazetesi’nde teknoloji konulu makaleler yazan Fırat İşbecer ayrıca SkyTurk ve Lig Radio’da da spor üzerine programlar yaptı.

Robert Kolej’den mezun olan Fırat İşbecer, Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’ne devam etti. Lisans eğitiminin ardından Paris’e giderek Universite Paris-Sorbonne ve Ecole Normale Superieure ortak programı olan Jeopolitika üzerine yüksek lisans yaptı.

This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at

18 Replies to “ENTREPRENEUR BIZ TIPS: Türk Startup'ları Öldüren 12 Sebep | Fırat İşbecer | TEDxIstanbulSalon”

  1. fikir nasıl çalınmaz adamlar ağzımdan laf almaya çalışıyor projem var güvenilir yatırımcı bulamıyorum yatırımcı soruyor iş ne gel gidelim projeyi yerinde anlatiyim diyorum neden boşuna masraf yapıyım diyor yapacağı masraf 2 bin dolar bilet konaklamamışım bana verdiği yok 100 bin yatırım milyon kazanım sunuyorum burun kıvrılıyor ,zor işler ama peşini bırakmıyacağım çalışmaya devam

  2. Müslüman yani güya Müslüman ülkelerin hiçbirinde güven ve adalet ( sözleşme hesap verme ) olayı olmadıkça ne girişim olur ne rekabet olur ne de yiyecek ekmek bulunur … Hadi imam hatip e bırakın bu kod yazmayı falan hepsi Batı'nın özentiliği bunlar amaaaan kafanız yanar sonra …

  3. yesilcam'in 70=80li yillarda dolandiricilik asiladi diyorsunuz da, sizin de baslangicta dediginiz gibi birbirine guvenmeyen, dolandirici bir milletiz. yani yesilcam ne varsa onu film yapti. malzeme bu : )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *